وبلاگ تخصصی مواد شیمیایی

آب مقطر

يكشنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱ ب.ظ

یک مقاله منتشر شده توسط مرکز پزشکی دانشگاه راچستر نشان داد که مس در آب شیرین ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد. فقط  نمونه کوچکی از بیماری هایی است که آب های غیر خالص ممکن است باعث شوند. به همین دلیل است که مردم تمایل به در نظر گرفتن منابع جایگزین آب آشامیدنی برای مصارف انسانی امن تر نموده اند. چرخه آب همچنین به عنوان چرخه هیدرولوژیکی شناخته می شود، فرایندی است که آب را در زمین توزیع و استفاده می کند.

چگونگی تقطیر آب

فرایند تقطیر شبیه ترین روش تصفیه است. مواد شیمیایی و مواد معدنی ناخواسته در حالت مایع باقی می مانند، در حالی که آب خالص به بخار تبدیل می شود. سپس به وسیله ی تراکم تبدیل به آب می شود. شیرین سازی آب با اضافه کردن فلوراید (کی از مواد شیمیایی است که در استخر شنا استفاده می شود) اکثر شهرداری ها از این روش برای درمان آب استفاده می کنند که به تمام خانه ها فرستاده می شود. به این دلیل است که آب که از مخزن شما خارج می شود ممکن است حاوی مواد شیمیایی و مواد معدنی باشد که در هنگام خوردن به بدن شما آسیب برساند. از سوی دیگر، آب که تحت فرآیند تقطیر قرار گرفته است، تمام این ناخالصی ها را حذف می کند که در برخی موارد ممکن است شامل فلزات سنگین و آفت کش ها و همچنین آلودگی های رادیواکتیو باشد. یک تصور غلط وجود دارد که بدن ما نیاز به مواد معدنی مفید دارد که در طول تقطیر حذف می شوند. آنچه که افراد نمی دانند این است که مواد معدنی ارگانیک که بدن ما برای روز نیاز دارد، به طور عمده از مصرف غذا تامین می شود.

نوع دیگری از ذخایر معدنی که می تواند از آب شیر و آب به دست آمده باشد نوع غیر معدنی است. هنگام مصرف در سطوح بالا ممکن است به بدن آسیب برساند. باریم و نیتریت از فلزات سخت به این دسته تعلق دارند.

تقطیر فرایندی است که در آن آب جوش داده شده، تبخیر می شود و بخار فشرده می شود. آب مقطر بدون مواد معدنی حل شده است و به همین دلیل دارای ویژگی خاصی است که قادر به جذب مواد سمی از بدن و حذف آنها می باشد.

روزه گرفتن با استفاده از آب مقطر می تواند خطرناک باشد زیرا باعث از دست دادن سریع الکترولیت ها (سدیم، پتاسیم، کلرید) و مواد معدنی مانند منیزیم می شود که کمبود آن می تواند باعث بی نظمی ضربان قلب و فشار خون بالا شود. پخت و پز مواد غذایی در آب مقطر، مواد معدنی را از آنها خارج کرده و ارزش غذایی را کاهش می دهد. آب مقطر یک جذب فعال است و وقتی که با هوا تماس می گیرد، دی اکسید کربن را جذب می کند و آن را اسیدی می کند. آب تقطیر فردی که نوشیدن می کند، اسیدیته بدن بالاتر می رود. آب مقطر که اساسا بدون مواد معدنی است، بسیار تهاجمی بوده به طوری که قادر به حل کردن مواد موجود در آب می باشد.

نوشیدنی های تجاری سمی که مردم مصرف می کنند (از جمله نوشیدنی های کولا و دیگر نوشیدنی های غیر الکلی) از آب مقطر ساخته شده اند. مطالعات به طور پیوسته نشان داده اند مصرف کنندگان سنگین نوشابه های با یا بدون قند، مقدار زیادی کلسیم، منیزیم و سایر مواد معدنی را به ادرار منجر می شوند. از دست دادن مواد معدنی بیشتر، خطر ابتلا به پوکی استخوان، استئوآرتریت، کم کاری تیروئید، بیماری عروق کرونر، فشار خون بالا و لیست بلند بیماری های دژنراتیو عموما با پیری زودرس همراه است. تعداد روزافزونی از پزشکان و دانشمندان سراسر جهان از این نظریه حمایت کرده اند که پیری و بیماری نتیجه مستقیم انباشت مواد زائد اسیدی در بدن است. یک رژیم غذایی ضعیف ممکن است تا حدودی به خاطر انباشت ضایعات منجر شود. بین مصرف آب نرم (آب مقطر بسیار نرم است) و بروز بیماری های قلبی عروقی رابطه ای وجود دارد. سلول ها، بافت ها و اندام ها دوست ندارند در اسید غوطه ور شوند و هر کاری برای جذب این اسیدیت از جمله حذف مواد معدنی از استخوان و تولید بی کربنات در خون انجام می دهند. تقریبا بدون استثنا، افرادی که به طور انحصاری آب مقطر مصرف می کنند، در نهایت کمبود های معدنی را ایجاد می کنند. آب ایده آل برای بدن انسان باید کمی قلیایی باشد و این نیاز به حضور مواد معدنی مانندکلسیم و منیزیم دارد. آب مقطر تمایل به اسیدی شدن دارد و تنها می تواند به عنوان راهی برای جذب سموم از بدن توصیه شود. پس از انجام این کار، نوشیدن ادامه دار به عنوان آب آشامیدنی، یک ایده اشتباه است.

آب حیات بدن

آب حدود 60 درصد از بدن ما را تشکیل می دهد. این امر باعث می شود که مایعات اضافی یکی از مهم ترین چیزهایی باشد که مردم برای زندگی روزانه نیاز دارند. لازم است برای جلوگیری از تشنگی و گاهی حتی فشار غذا به سمت پایین در معده از آب استفاده کرد. نکته اینجاست که کدام نوع آب برای نوشیدن روزانه ضروری است. برخی افراد ترجیح می دهند آب مورد نیاز خود را از لوله کشی آب های موجود تامین کنند، و برخی از مردم هنوز تمایل به آب مقطردارند. در مطالعه ای که توسط تگزاس A & M انجام شد، مشخص شده است که آلودگی نیتریت در آب شیرین ممکن است باعث ایجاد نقایص مادرزادی مانند شکاف شکم یا اندام های گمشده شود.

یکی دیگر از فلزاتی که ممکن است در تامین آب شهری یافت شود، به نام باریم که باعث مشکلات و آسیب بیشتر به قلب می شود. خوشبختانه، آبی که استاندارد آژانس حفاظت محیط زیست (EPA) را گذرانده باشد. نباید اینگونه فلزات را در ترکیب خود داشته باشد. بیش از 85،000 آلاینده را می توان در آب مشاهده کرد. این آلاینده ها ممکن است آسیب رسان باشد.

نقص در تولد

مطالعه ای که توسط تگزاس A & M منتشر شد ارتباط بین آلودگی نیترات در آب و نقص های زاد و ولد را مشخص کرده است. این مطالعه توضیح می دهد که چگونه آب آلوده می تواند باعث ایجاد اسپینای بیفیدا، شکاف کام و اندام های مرده در نوزادان شود. قابل ذکر است که  تقطیر نیترات را از آب حذف می کند.

فشار خون بالا

باریم، یک فلز سفید قهوه ای که در محیط زیست یافت می شود، ممکن است به قلب و سیستم قلب و عروق آسیب برساند. نوشیدن آب مقطر که مطابق با استانداردهای EPA است، با خطرات ناشی از باریم کم یا بدون خطر همراه است.

بیماری آلزایمر

 تحقیقات توسط دانشمندان علوم اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه روچستر و در نشست سالانه انجمن علوم اعصاب نشان داده است که مصرف آب شیرین حاوی سطوح ردیابی مس ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

تقطیر آب می تواند نوعی تصفیه کردن آن برشمرده شود. محققین برتر حوزه سلامت تقطیر را بهترین روش برای از بین بردن آلودگی های مضر و ایجاد خلوص بالای آب آشامیدنی می دانند. آب برای عملکرد بدن حیاتی و همچنین مصرف آب خالص برای داشتن جسمی سالم ضروری می باشد. توجه به این نکته ضروری است که همه ما در مورد اهمیت وجود مواد معدنی در رژیم غذایی سالم آگاهی داریم . آب مقطر نه تنها

آب مقطر چیزی است که بهترین شرکت ها در فرایندهای تجاری خود متکی هستند. دلیل آن این است که تقطیر، پایه پاک ترین و قابل اعتماد ترین مواد شیمیایی برای محصولات خود را فراهم می کند. استفاده های صنعتی زیادی از تقطیر وجود دارد. تقطیر یک فرایند است که مایع را از مواد دیگر جدا می کند با استفاده از تغییرات در نقاط جوش. این محصول به طور گسترده ای در آب آشامیدنی، آب فراکتال، روغن پالایش و غیره استفاده می شود. ما بر روی آب مقطر و بسیاری از کاربردهای قابل توجه آن تمرکز خواهیم کرد، که می تواند از پخت و پز و نوشیدن، ساختن صابون و کنسرو کردن استفاده کند. ممکن است فکر کنید که این آب برای تغذیه نوزادان و آزمایشات آزمایشگاهی استفاده می شود اما خیلی بیشتر است. بسیاری از مردم اعلام می کنند که آب شیرین منبع خوبی برای آب آشامیدنی است زیرا دارای مواد معدنی بسیاری است که بدن انسان نیاز دارد. آبهای زیرزمینی یا آب سطحی پر از مواد معدنی هستند؛ زیرا آنها از سنگها عبور می کنند که عمدتا از مواد معدنی تشکیل شده اند. آب یک ماده معدنی است و هنوز به آن نیاز داریم که بدون آن ما می میریم.


  • خانم طبرزدی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی